Sony SASW8.CEJ BRAVIA Theatre Sub 8 Wireless 300W Subwoofer - Black
£650.00*
Available to order, expected lead time for this item is 8 working days.
Product number: SON-SASW8.CEJ
Check stock in your area
Delivery Available
Collection Not Available
Product information "Sony SASW8.CEJ BRAVIA Theatre Sub 8 Wireless 300W Subwoofer - Black"
General
| Additional Information | It's ready to go straight out of the box, and our BRAVIA Connect app can be used for set up guidance and everyday control |
| Features | Introducing the BRAVIA Theatre Sub 8: Super deep bass. Serious power. Capturing low frequencies you can usually only experience in the cinema, even the quietest of textures are uncovered, immersing you deeper into every story. With a clean silhouette and refined finish, the BRAVIA Theatre Sub 8 is designed to fit seamlessly into your home. It even features a flexible design that can be placed in two different ways to suit your space. Connect a second subwoofer for even bigger bass |
| Product Type | Wireless Subwoofer |
| Barcode/EAN | 4548736174252 |
Product Type
| Product Category Group | CE |
Design Elements
| Colour | Black |
| Colour Group | Black |
Connectivity
| Bluetooth | Yes |
| Smart Connect | Yes |
| Wi-Fi | Yes |
Dimensions & Weight
| Depth | 17 cm |
| Height | 40 cm |
| Shipping Depth | 23.3 cm |
| Shipping Height | 49.5 cm |
| Shipping Weight | 14.84 kg |
| Shipping Width | 45 cm |
| Weight | 12.2 kg |
| Width | 39 cm |
Additional Information
| Warranty/Guarantee | 1 Year Guarantee |
| Warranty Redemption Information | *Receipt of purchase must be kept to support any claim |



